Trailers / 2026 7X36 Down 2 Earth Trailers 36′ 2 Car Hauler I beam Wood Deck trailer 7×36 -dte8236-128646
Best Trailers and Supply LLC 39
Car Hauler Trailer
$10,495
| Stock #: | dte8236-128646 |
| VIN: | 1XNBC3620T3128646 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Down 2 Earth Trailers |
| Model: | 36' 2 Car Hauler I beam Wood Deck trailer 7x36 |
| Length: | 36' or 432" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| Empty Weight: | 5180 |
| Payload: | 12320 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | black |
| Location: | 39 |
Unit details
💥 Welcome to Best Trailers & Supply – Your Ultimate Trailer Destination! 💥
📍 Location: Byron, GA 🍑
📞 Call us at 478.654.5350 for Expert Advice and Unbeatable Deals!
🆓 Don’t Miss Out! Get a FREE White Wheel Spare Tire when you Pay Cash at Pick Up! 🆓
🚚 Delivery Available at $2 per Loaded Mile! 🚚
📞 For any questions, concerns, or info on this trailer, don’t hesitate to call our dedicated sales team at 478.654.5350!
📍 Visit us at Best Trailers & Supply in Byron, GA or call 478.654.5350 for more information! 🌟
Best Trailers and Supply LLC 39
Car Hauler Trailer
$10,495
| Stock #: | dte8236-128646 |
| VIN: | 1XNBC3620T3128646 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Down 2 Earth Trailers |
| Model: | 36' 2 Car Hauler I beam Wood Deck trailer 7x36 |
| Length: | 36' or 432" |
| Width: | 7' or 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 16000 lbs |
| Empty Weight: | 5180 |
| Payload: | 12320 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | black |
| Location: | 39 |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!