Trailers / 2026 6X12 Empire Cargo Trailer 6×12 Concession Trailer Finished Interior With Sinks -eccn612-016857
Best Trailers and Supply LLC 39
Concession/Vending Trailers
| Stock #: | eccn612-016857 |
| VIN: | 7F81E1213TD016857 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Empire Cargo Trailer |
| Model: | 6x12 Concession Trailer Finished Interior With Sinks |
| Length: | 12' or 144" |
| Width: | 6' or 72" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Charcoal Blackout |
| Location: | 39 |
Unit details
💥 Welcome to Best Trailers & Supply – Your Ultimate Trailer Destination! 💥
📍 Location: Byron, GA 🍑
📞 Call us at 478.654.5350 for Expert Advice and Unbeatable Deals!
🆓 Don’t Miss Out! Get a FREE White Wheel Spare Tire when you Pay Cash at Pick Up! 🆓
Empire Cargo 6×12 Concession Trailer –
-
Size: 6×12 enclosed concession trailer
-
Color: Charcoal Gray with blackout package
-
Interior: Mill Finish metal walls & ceiling, rubber coin flooring for durability
-
Electrical: 50 AMP electrical package
-
Comfort: Air conditioning installed
-
Kitchen Setup: Sinks in the nose for convenience
-
Tongue: Extended tongue with generator platform
-
Rear Access: Walkthrough door for easy entry/exit
-
Axle: 3,500 lb. leaf spring axle for dependable performance
This Empire Cargo concession trailer is designed for fairs, festivals, and food service businesses, giving you a durable and efficient mobile setup with everything you need to get started.
🚚 Delivery Available at $2 per Loaded Mile! 🚚
📞 For any questions, concerns, or info on this trailer, don’t hesitate to call our dedicated sales team at 478.654.5350!
📍 Visit us at Best Trailers & Supply in Byron, GA or call 478.654.5350 for more information! 🌟
Best Trailers and Supply LLC 39
Concession/Vending Trailers
| Stock #: | eccn612-016857 |
| VIN: | 7F81E1213TD016857 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Empire Cargo Trailer |
| Model: | 6x12 Concession Trailer Finished Interior With Sinks |
| Length: | 12' or 144" |
| Width: | 6' or 72" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
| Color: | Charcoal Blackout |
| Location: | 39 |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!